Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim prof. Joanny Mantel-Niećko odbył się 23 listopada 2006 r. w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Głos zabrali Jego Magnificencja Rektor d/s Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Wojciech Tygielski, Dyrektor Instytutu Orientalistycznego, prof. dr hab. Jolanta Sierakowska-Dyndo, Kierownik Zakładu Języków i Kultur Afryki IO, prof. dr hab. Stanisław Piłaszewicz, oraz Pan Mersha Woldu, Prezes Stowarzyszenia Etiopsko-Polskiego "Selam". Dr Seifu Gebru z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odczytał list gratulacyjny od Stowarzyszenia Etiopsko-Polskiego "Selam". Dr Taddese Haile odczytał list gratulacyjny przesłany przez Ambasadora Etiopii w Berlinie.

Następnie Prof. Witold Witakowski z Uppsala University wręczył Jubilatce Księgę Jubileuszową. Prof. Joanna Mantel-Niećko wygłosiła krótki wykład na temat etiopistyki i jej miejsca we współczesnym, zglobalizowanym systemie edukacji.

Gratulacje indywidualne, które nastąpiły po toaście wzniesionym przez Rektora, były przekazywane Jubilatce przy dźwiękach tradycyjnej muzyki etiopskiej.

Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim